środa, 31 grudnia 2014

W końcu zima + adoptuj Nike i Luckiego :***

Hej! U nas, jak i u większości z was ziemię pokrył biały puch. Jak wasze zwierzaki zareagowały, gdy zobaczyły śnieg? Moje psy z początku były zdziwione, ale już po kilku minutach Sindi zaczęła biegać i się cieszyć, a Lucky czekał aż rzucimy mu koleją śnieżkę. W Święta psiaki, oprócz prezentów ode mnie dostały również kilka innych od rodziny. W tym m.in 2 szarpaki, smaczki i 2 duże kości. Gdy spadł śnieg dałam im różowy szarpak i poszłam się z nimi pobawić. Następnego dnia, czyli 26 grudnia wybraliśmy się na długi spacer, trochę podziwialiśmy widoki, trochę biegaliśmy i trochę odpoczywaliśmy.  Zdjęcia będą na dole.
Ja wraz z moimi kociakami jak łatwo się domyślić nie chodzę na spacery jednak Kicia bardzo lubi wychodzić na dwór i tarzać się w śniegu, a gdy przychodzi do domu jest całą w śniegowych kulkach. Wygrzewa się wtedy na moich kolanach przy kominku. Na święta kupiłam im smaczki i bardzo rozpieściłam w czasie świąt ( choć i tak są wciąż rozpieszczane).

Wczorajszego dnia o godz. 9.00 spotkałyśmy się pod schroniskiem aby pobawić się z naszymi słodkimi podopiecznymi . Najpierw wygłaskałyśmy kociaki, później wzięłyśmy na spacer Nikego i Luckiego. Po godzinnym spacerze, który wyniósł w sumie 3 km poszłyśmy się ogrzać z powodu złej, zimowej kondycji Zuzi, by przy okazji wziąć smaczki. Po otrzymaniu ich w dwóch rodzajach tzw.: żuje i zwykłe smaczki - kostki poszłyśmy rozdać je zwierzakom. Na koniec porobiłyśmy kilka zdjęć kociakom i wróciłyśmy zmęczone do domu, by zacząć przygotowania do sylwestra. Teraz jak się pewnie domyślicie opiszemy wam w kilku słowach naszych wczorajszych bohaterów:

Lucky

Jest to cocker spaniel i ma około 10 lat. Do schroniska ponieważ ugryzł swoją chwilową właścicielkę. Dowiedziałyśmy się o tym dopiero po pierwszym wyjściu z nim czytając kartkę wiszącą na jego boksie. Zabieramy go na spacery zawsze gdy jesteśmy w schronisku. Nigdy nie okazał agresji wobec nas i innych psów. Kiedy wczoraj natknęliśmy się na obcego czworonoga, jedyne co chciał robić to się z nim bawić. Jedynym jednak minusem jest to, że jest on przygłuchy z powodu swojego podstarzałęgo wieku. Lucky potrzebuje jednak dużo miłości i czasu, ale bez dwóch zdań jest przecudownym psiakiem o bardzo miłym charakterze. Mamy nadzieję, że szybko znajdzie dom i opuści schroniskowe kraty. 

Nike
Jest to przepraszam za moją niewiedzę, ale najprawdopodobniej kundelek, lecz gdy zdjęcie zostanie zrobione właściwie wygląda na labradora retrivera. Jest bardzo kochany i potwornie energiczny co pokazuje na każdym spacerze. Jest naprawdę bardzo towarzyski podczas spotkań z nami skacze i liże. Jego relacje z innymi psami są świetne. Gdy tylko widzi innego psiaka najpierw siada, potem kładzie, by następnie skoczyć na niego pokazując jak bardzo chce się z nim pobawić. Podczas prób zrobienia zdjęcia wyrywał się w przeciwną stronę, by się wybiegać. Bardzo lubi się także ze swoim towarzyszem z boksy Luckym. Co chwilę podchodził do niego, skakał i szedł obok ocierając się o niego grzbietem.
Chciałybyśmy zaprosić was na stronę: http://www.dlaschroniska.pl/schronisko/23  Jest to świetna akcja, można zakupić róże rzeczy przez internet, a one jadą prosto do schroniska w Koszalinie. Zabawki, karmy i różne akcesoria przekazywane są dla danego psa, którego wybierzecie na stronie. Poza naszym koszalińskim schroniskiem znajdziecie tam również 19 innych, które również czekają na pomoc. Zapraszamy do pomagania i kupowania rzeczy na stronie.

A teraz pora na zdjęcia:Przeciąganie też musi byćSindi, która sprawdza czy śnieg jest miękki ;)Jak spędzacie sylwestra? Wychodzicie gdzieś czy raczej zostajecie w domu? Piszcie w komentarzach, bo jesteśmy bardzo ciekawe :)

Życzymy wam 
Szczęśliwego Nowego Roku! 

Dziękujemy bardzo naszym obserwatorom i wszystkim osobom, które czytają bloga :)
Zapraszamy was na kolejny post, który ukaże się dziś około 18:40, a będzie to Liebster Blog Award :)


7 komentarzy:

 1. Ładne zdjęcia. Ładny krajobraz to właśnie zaleta zimy :)

  Nowy post noworoczny.
  http://kaja-psi-przyjaciel.blogspot.com/2014/12/wesoego-nowego-roku.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne psiaki, mam nadzieję, że szybko znajdą nowy dom
  Szczęśliwego nowego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak właśnie wygląda zima :) Chętnie zaadoptowalabym te psiaki ale już mam jedną pociechę !

  OdpowiedzUsuń
 4. Cocker spaniel jest genialny liczę że szybko znajdzie dom ja niestety mam już 1 psa

  OdpowiedzUsuń
 5. takie starsze psy jak Lucky zwykle mają ciężko znaleźć nowy dom, bo ludzie nie chcą psów seniorów brać do domów. No ale może mu się uda. 3mam kciuki.

  pozdrawiam
  Michał
  www.szkola-doberman.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy bardzo za każdy komentarz. Zależy nam na tym, aby blog był ciekawy i interesujący :)